Impregnácia kabelky

Hneď po nákupe by ste mali vašu novú koženú kabelu starostlivo impregnovať. Týmto krokom ju ochránite pred pôsobením vlhka a špiny. Aby ste si túto ochranu kože čo najdlhšie udržali, odporúčame tento výkon v pravidelných intervaloch opakovať, keďže pôsobenie roztoku, ktorý sa pri impregnovaní používa časom upadá a stráca svoj účinok.

Kabelu nechať po použití hydroizolačného spreja, ktorý sa pri impregnácii používa, dôkladne vysušiť, predtým, ako ju začnete používať. Pred použitím si dôkladne prečítajte návod na použitie.Odporúča sa nepoužívať tento hydroizolačný sprej v uzavretých priestoroch bez toho, aby ste otvorili okná!!

Čistenie koženej kabely

Čistenie a starostlivosť o vašu koženú kabelu, ak už nie je nová, je preto taká dôležitá, lebo iba čistá koža dokáže tento hydroizolačný sprej najlepšie absorbovať. Pre čistenie kožených kabiel sa na našom trhu nachádzajú rôzne produkty. Na hladkú kožu sú to buď špeciálne krémy, alebo peny na čistenie. Pre ostatné druhy kože, ako je napr.semiš sa hodí najlepšie špeciálna handrička na čistenie, alebo kožená guma na vytieranie určená k odstráneniu flekov. Obe produkty sa dajú kúpiť v špeciálnych obchodoch.

Odstránenie flekov z kože

Ak by sa už mala vaša kožená kabela dostať do styku s vodou, alebo inou tekutinou, dávajte pozor na to, aby sa tekutina nedostala do kože. Ak však bola koža predtým impregnovaná, tento prípad tak či tak nemôže tak rýchlo nastať, kabelu to ochráni. Utrite kabelu tak rýchlo, ako to len ide, ale veľmi opatrne pretože koža je citlivá, handričkou , ktorá má dobrú sacú vlastnosť, aby sa nevytvorili žiadne flaky.

Ak sa už na koži vytvoril flek, nájdete práve v špeciálnych predajniach pre rôzne druhy kože zodpovedajúce prostriedky, ktorými môžete vašu kabelu, podľa druhu flekov ošetriť. Pri týchto prípravkoch sa rozlišuje medzi tými, ktoré sa používajú na fleky rozpustné vo vode a tie, ktoré obsahujú mastnotu.

Dobré rady pre čistenie kabeliek

1. nešúchajte tvrdo pri čistení kože po jednom mieste, aby nedošlo k zmene pri sfarbení

2.aby sa nevytvorili pri odstránení flekov nepekné, neatraktívne okraje, čistite kožu súvislými pohybmi v čo najväčších okruhoch okolo miesta, kde sa nachádza flek.

Iné ako kožené kabelky

1, zbrániť aby nedošlo k premočeniu interiéru, pretože následkom sú farebné zmeny na kabelke

2, nevystavovať ich dlhodobému pôsobeniu slnka a vysokým teplotám

3, ošetrovať ich špeciálnymi prípravkami určenými na starostlivosť o ne (čistiace spreje na textil, silónová kefa na odstránenie škvŕn, spreje na lakovaný materiál, atď...)

4, neprať !!!